Kdy je nejvyšší čas přezout ?

Kdy je nejvyšší čas přezout pneumatiky?

Povinnost v užití zimních pneumatik platí mezi 1. listopadem a 31. březnema to:

Pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.

Zimní pneumatiky bychom neměli používat při teplotách vyšších než + 7 C.
Jsou vyrobeny z měkčích směsí a za vyšších teplot dochází k jejich rychlejšímu opotřebení. Výhodnější je výměna kompletních kol než "přezouvání" pneumatik na tytéž ráfky. Sníží se tak riziko poškození. Povinnost v užití zimních pneumatik končí 31. března !

Potřebuje pomoci s přezutím kol nebo výměnou pneumatik ?  Obraťe se na nás, máme více jak 20 let zkušeností. Pomůžeme vám a kompletně zajistíme servisní přípravu a odborné přezutí kol před sezónou. Dodáváme zvýhodněné sady kol za atraktivní cenu. Informace u skladu ND a příslušenství. Zajistíme veškeré pneumatiky dostupné na českém trhu.

OBJEDNAT se můžete na T: 381 521 357, 381 521 094, info@autoservisjindra. Naši technici jsou Vám připraveni zajistit veškeré služby spojené s výměnou kol, pneumatik a kompletního pneuservisu, kontaktujte nás denně od 7 do 17 hod, v sobotu do 8 do 12 hodin.

Spolu s výměnou kol dále doporučujeme:

Kontrola Geometrie kol a tlumičů na voze

Nápravy, kola  a pneumatiky patří k nejvíce namáhaným dílům na vozidle. Časté nárazy od výmolů na silnicích zejména po zimě, případně do obrubníku, to jsou některá z rizik. V těchto situacích dochází nejen k poškození závěsů, čepů, tlumičů a pneumatik, ale především se postupně mění přesné nastavení geometrie kol. To zásadně ovlivňuje životnost pneumatik a zvyšuje spotřebu paliva.

Čištění klimatizace, plnění a výměny filtrů

Vlivem vlhka a nečistot, které se usadí ve filtrech topení, se v nich tvoří množství nebezpečných plísní a bakterií. Je to nebezpečné a škodlivé zejména pro naše zdraví. Zápach a zatuchlina, která začne být cítit z ventilace, varuje a upozorňuje na nutnost vyčistit klimatizační soustavu vozu.

Od Po do Pá 7 až 17 hod., v So 8 až 12 hodin. Jsme Vám připraveni pomoci, poradit a objednat vybrané pneumatiky, dle vašich přání a možností.